Home

Witamy na stronie miejskiego programu Airgustów!

 

Znajdziecie na niej Państwo podstawowe informacje o możliwości uzyskania dofinansowania wymiany swojego pieca na nowocześniejsze i ekologiczne źródło ciepła. Otrzymacie też pakiet podstawowych informacji o zjawisku smogu, jego szkodliwości i przyczynach.

Program Airgustów został wprowadzony uchwałą Rady miejskiej w Augustowie już 28 marca 2018 roku, ale jego realizację Miasto Augustów rozpoczyna od roku 2019. W budżecie przygotowanym przez Burmistrza Mirosława Karolczuka, a przyjętym przez Radę miejską w Augustowie przeznaczono na jego realizację kwotę 1.250.000zł. Będzie ona przeznaczona na dofinansowanie wymiany starych źródeł ciepła na piece gazowe, podpięcie do sieci ciepłowniczej lub instalację pomp ciepła.

To jednak nie koniec, a początek drogi Augustowa do lepszego powietrza. W biurze obsługi programu Airgustów prowadzone będą również prace wspierające korzystanie przez mieszkańców z programu Czyste powietrze, z prowadzonego już przez Miasto projektu wpierania montaży paneli fotowoltaicznych oraz programu wymiany starych źródeł ciepła na piece pelletowe V klasy.

Zapraszamy do kontaktu i korzystania z dostępnego wsparcia dla działań poprawiających jakość powietrza w Augustowie.


Drukuj